Hotel Copernicus

Ul. Kanonicza 16
31-002 Kraków
Ceny już od 750 PLN
Średnia cena rezerwacji: 900 PLN
Doba hotelowa 14:00 - 13:00
9/10 - średnia ocena obiektu

Galeria zdjęć (47)

SPRAWDZANIE CEN, DOSTĘPNOŚCI I REZERWACJA HOTELU i

Hotel Copernicus - Opis hotelu

Położenie - Hotel Copernicus

Tuż u podnóża Królewskiego Zamku, łagodnym łukiem, otwiera się cicha i malownicza ulica Kanonicza - najstarsza ulica w Krakowie. Pośród uroczych renesansowych kamienic wyróżnia się jedna - gotycka: jej historia jest równie stara jak dzieje ulicy. Dom nr 16 od wieków należał do kapituły katedralnej, stanowiącej intelektualną i finansową elitę stolicy Polski owych czasów. Zawitał tu ponoć nawet sam Mikołaj Kopernik. Budynek należy do najciekawszych zabytków średniowiecznej architektury rezydencjonalnej w mieście.

Zakwaterowanie - Hotel Copernicus

Hotel posiada 29 pokoi i apartamenty o najwyższym standardzie i niepowtarzalnej dekoracji (tv-sat, klimatyzacja, jacuzzi, minibary). 8 apartamentów w tym 2 panoramiczne. Na każdym kroku odnaleźć tu można ślady historii - średniowieczne portale, cenne malowidła, inskrypcje. W trakcie prac konserwatorskich odkryto unikalne polichromie ścian datowane na ok. 1500 r. oraz pochodzące z XIV wieku malowane drewniane stropy. Odsłonięte zostały fragmentaryczne, lecz doskonale zachowane postacie świętych, obszerne teksty, ornamentalna dekoracja roślinna. Od samego początku było wiadomo, że reprezentują one wysoki poziom artystyczny oraz posiadają dużą wartość poznawczą. W oryginalnym kształcie stanowią wystrój najbardziej reprezentacyjnych apartamentów.

Wyposażenie

W zabytkowych piwnicach hotelu Copernicus znajduje się kompleks rekreacyjny. Mogą Państwo również wypocząć w sali kominkowej lub sali cygar.

Wyżywienie

Świadectwa minionych epok współistnieją ze śmiałymi nowoczesnymi rozwiązaniami: winda panoramiczna, szklana konstrukcja dachu. Tu z dala od zgiełku miasta odpocząć można w sali kominkowej pośród książek i wiekowych starodruków, tu w zaciszu średniowiecznych sklepień winiarni zdegustować można ponad 200 gatunków win. Na naszych gości czeka renesansowa restauracja z tradycyjną dworską kuchnią, na przeszklonym dziedzińcu Piano Bar, biblioteka, sala cygar. W zabytkowych piwnicach kompleks rekreacyjny z sauną. Z tarasu widokowego, przy którym mieści się bar letni, rozciąga się niezwykła panorama Krakowa - majestatyczny Wawel, kopuły i wieże kościołów, dachy kamienic Starego Miasta. A w pogodną noc dotknąć stąd można rozgwieżdżonego nieba, na które tak często spoglądał Kopernik...

Opinie o hotelu

9/10 średnia ocena obiektu
2013-10-29
średnia ocena:
9/10
jakość: 9, obsługa: 9, lokalizacja: 9, wyżywienie: 9, zakwaterowanie: 9

Piękny hotel niezapomniane wrażenia z pobytu w nim. Przemiła i bardzo serdeczna obsługa pomocna we wszystkim cały czas uśmiechnięta. Wyżywienie na wysokim poziomie - smaczne, duży wybór dań. Polecam wszystkim no i jeszcze ten widok na Wawel.

2013-05-25
średnia ocena:
8.6/10
jakość: 8, obsługa: 9, lokalizacja: 9, wyżywienie: 8, zakwaterowanie: 9

Bardzo piękny hotelik w XV-wiecznej kamienicy z widokiem na Wawel. Pokoiki bardzo ładnie urządzone. Obsługa O.K.


Prezentowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników. Trivium Travel Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Więcej opinii o hotelu Copernicus
TravelPartner.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy w opisach, lokalizacji obiektu czy aktualność zdjęć.
Dbanie o poprawność opisów, zdjęć i innych danych leży wyłącznie w gestii właściciela obiektu.