Hotel Kossak

Ul. PL. Kossaka 1
31-106 Kraków
Ceny już od 548 PLN
Średnia cena rezerwacji: 611 PLN
Doba hotelowa 14:00 - 12:00
9.1/10 - średnia ocena obiektu

Galeria zdjęć (70)

SPRAWDZANIE CEN, DOSTĘPNOŚCI I REZERWACJA HOTELU i

Hotel Kossak - Opis hotelu

Położenie - Hotel Kossak

Hotel mieści się przy Placu Kossaka i rogu ulicy Zwierzynieckiej. W kamienicy sąsiadującej z Domem Handlowym "Jubilat". Kamienica była zaprojektowana i wybudowana w 1935 roku. Należała do żydowskiej rodziny Wasserbergów będącej również właścicielami zabytkowych młynów krakowskich przy ul. Mogilskiej, która przed wojną opuściła Polskę i osiedliła się w Nowym Jorku. W latach 60-tych dobudowano do Kamienicy pierwszy w Krakowie Dom Handlowy ?Jubilat?. Do 1995 roku kamienica pozostawała własnością córki Wasserberga, która sprzedała kamienicę obecnym właścicielom. Budynek zaadaptowany na hotel ma 8 kondygnacji użytkowych: parter ? recepcja, restauracja i lobby bar, piętra od 1 do 5 - pokoje hotelowe, piętro 6 - centrum konferencyjne, piętro 7 - taras widokowy z wielofunkcyjną Oranżerią. Na poziomie -1 znajduje się hotelowy fitness i sauna.

Zakwaterowanie - Hotel Kossak

Hotel posiada 60 nowoczesnych pokoi, wyposażonych w: - telewizor LCD 26? - radio - telefon - mini-bar - sejf - coffee-tea set - kącik wypoczynkowy - biurko - deska do prasowania i żelazko na życzenie - szerokopasmowy Internet przewodowy i Wi-Fi - klimatyzacja sterowana indywidualnie

Wyposażenie

Fitness Center: Usługi rekreacyjne dla gości hotelowych oferuje Fitness Center zlokalizowany w piwnicach hotelu. 100 m2 powierzchni daje możliwość korzystania z sauny, masażu, kabiny Infra Red oraz sprzętu treningowego firmy Kettler. Hotel wyposażony jest w nowoczesną pralnię i świadczy usługi prania i prasowania dla gości hotelowych.

Wyżywienie

Na terenie hotelu znajdują się 2 restauracje oraz Lobby Bar. Restauracja Percheron dysponuje salą śniadaniową i salą restauracyjną. Ten serwujący wyborną kuchnię polską lokal mieści się na poziomie ?0? zaraz obok hotelowej recepcji. Dodatkowo na VII Pietrze hotelu znajduje się Restauracja Cafe Oranżeria serwująca dania kuchni europejskiej. Przeszklone wnętrza Oranżerii stwarzają niepowtarzalną okazję na lunch bądź też kolację z przepięknym widokiem na Stare Miasto, Zakole Wisły oraz Wzgórze Wawelskie.

Możliwości konferencyjne

Centrum konferencyjne w Hotelu Kossak to 140 m2 sali konferencyjnej dającej się dzielić na 3 mniejsze sale i Foyer z przeznaczeniem na przerwę kawową, bufetowy lunch konferencyjny, odpoczynek czy rozmowy kuluarowe. Ofertę dodatkową stanowi Oranżeria - sala z tarasem na VII piętrze hotelu, w której mogą być organizowane nie tylko obrady i panele dyskusyjne ale również wieczorne imprezy towarzyszące.

Opinie o hotelu

9.1/10 średnia ocena obiektu
2013-11-04
średnia ocena:
9.6/10
jakość: 9, obsługa: 10, lokalizacja: 10, wyżywienie: 9, zakwaterowanie: 10

Bardzo sympatyczny i na wysokim poziomie hotel no i ta lokalizacja z pięknym widokiem na Wisłę i Wawel. Obsługa przesympatyczna i miła w każdym calu. Szczerze polecam każdemu kto będzie w Krakowie.

2013-09-07
średnia ocena:
9.8/10
jakość: 9, obsługa: 10, lokalizacja: 10, wyżywienie: 10, zakwaterowanie: 10

Swoje wakacje postanowiłam zakończyć spontanicznie 3 dniowym pobytem w Krakowie. Celem mojego wyjazdu był wypoczynek, relaks i spotkanie z przyjaciółmi. Takie tam nabranie sił przed ciężkim rokiem pracy. Hotel Kossak wybrałam przypadkowo i ……… okazał się strzałem w dziesiątkę! Spełnił wszystkie moje oczekiwania. Jego położenie w centrum miasta umożliwiło mi zwiedzenie wielu zabytków Krakowa.Okazał się też doskonałym miejscem do spotkań z przyjaciółmi. W Caffe Oranżerii z tarasem widokowym na ostatnim 7 piętrze spędziliśmy niezapomniane chwile kosztując pysze desery i dobrą kawę. Wieczorem mogłam zrelaksować się w saunie a potem wypocząć w w luksusowym, czystym pokoju, z ogromnym miękkim łóżkiem, dużą wanną, telefonem, Internetem i barkiem pełnym smakołyków. Dodatkowo pobyt w pokoju umilał mi przepiękny widok na Wawel. W Hotelu KOSSAK dzięki miłej obsłudze i luksusom poczułam się ja królewna na Wawelu Aneta 23-25.08.13r.


Prezentowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników. Trivium Travel Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Więcej opinii o hotelu Kossak
TravelPartner.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy w opisach, lokalizacji obiektu czy aktualność zdjęć.
Dbanie o poprawność opisów, zdjęć i innych danych leży wyłącznie w gestii właściciela obiektu.