Hotel Pod Różą

Ul. Floriańska 14
31-021 Kraków
Ceny już od 414 PLN
Średnia cena rezerwacji: 549 PLN
Doba hotelowa 14:00 - 12:00
8.2/10 - średnia ocena obiektu

Galeria zdjęć (87)

SPRAWDZANIE CEN, DOSTĘPNOŚCI I REZERWACJA HOTELU i

Hotel Pod Różą - Opis hotelu

Położenie - Hotel Pod Różą

Już od 1257 roku ulica Floriańska jest główną arterią handlową Krakowa. Stanowi część historycznego traktu królewskiego łączącego Bramę Floriańską z zamkiem królewskim na Wawelu. Przy tej ulicy stoi kamienica opatrzona numerem 14, zwana dawniej "kamienicą szlachecką". Dziś w tejże kamienicy mieści się niewielki aczkolwiek uroczy Hotel Pod Różą.

Zakwaterowanie - Hotel Pod Różą

Aktualnie czteropiętrowy hotel dysponuje 57 pokojami w tym siedmioma apartamentami. Każde piętro ma swój niepowtarzalny nastrój. Od najbardziej reprezentacyjnego w dostojnym stylu biedermajerowskim po przytulne współcześnie zaaranżowane. Autentyczne freski na ścianach, stare kaflowe piece, piękne parkiety, sztukateria z powtarzającym się motywem róży, subtelnie łączą historię z nowoczesnością. Z okien pokoi roztaczają się widoki na stare miasto z wieżycami kościołów.

Wyposażenie

Usytuowany na ostatnim piętrze, przeszklony Fitness z Sauną oferuje miły relax oraz możliwość podziwiania panoramy starego Krakowa.

Wyżywienie

Na zabytkowym podwórku zdobionym pięknymi renesansowymi portalami urządzono pod szklanym dachem dwie eleganckie restauracje. Każda z nich ma odmienny charakter, inny wystrój , kartę menu, obsługę. Kontynentalną z wykwintnym międzynarodowym menu zmienianym wraz ze zmianą pór roku i restaurację włoską, której sceneria do złudzenia przypomina południowy klimat włoskich uliczek. Dla miłośników win w XIV-wiecznej piwnicy podwoje swe otwiera Vinoteka, w której zdegustować można ponad 300 gatunków włoskich win. Dodatkową atrakcją są odbywające się w weekendy koncerty muzyki klasycznej i jazzowej.

Możliwości konferencyjne

Do dyspozycji gości są również dwie sale konferencyjne (40 osób każda) oraz piękna i nastrojowa piwnica - doskonałe miejsce do organizowania spotkań i przyjęć.

Opinie o hotelu

8.2/10 średnia ocena obiektu
2010-09-03
średnia ocena:
8/10
jakość: 8, obsługa: 8, lokalizacja: 8, wyżywienie: 8, zakwaterowanie: 8

Hotel piękny! Lokalizacja świetna! Gratuluję właścicielom dobrego gustu! Bardzo miła atmosfera, obsługa na równie dobrym poziomie. Chętnie tam wrócę :)


Prezentowane opinie są prywatnymi opiniami użytkowników. Trivium Travel Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Więcej opinii o hotelu Pod Różą
TravelPartner.pl nie ponosi odpowiedzialności za błędy w opisach, lokalizacji obiektu czy aktualność zdjęć.
Dbanie o poprawność opisów, zdjęć i innych danych leży wyłącznie w gestii właściciela obiektu.